MSD’nin uzun süredir arkadaşı büyük bir güncelleme ile geldi

MSD’nin uzun süredir arkadaşı büyük bir güncelleme ile geldi

Son zamanlarda, Dhoni’nin varlığının Madhya Pradesh’teki hevesli hayranları tarafından işgal edilmesine yol açtığı başka bir video ortaya çıktı. 

Chennai Super Kings’in (CSK) hayran sayfası tanıtıcısı, aynı şeyi gösteren bir video paylaştı. 

Dünyanın neresinde seyahat ettiği önemli değil; her köşede ve köşede çok sayıda hayranı olacak !!

# Şiir

@sebnemziyagil

#ThalaDhoni

pic.twitter.com/L0A8OMpoao

– CSK Zealot (@CSK_Zealot)

1 https://goldbets.top/rulet/ Şubat 2020

Dhoni dünyanın hangi parçası olursa olsun, efsanevi kriket oyuncusuna bir göz atmaya çalışan çok sayıda takipçisine sahip olacağını söylemeye gerek yok. Hindistan’a 15 yıl kadar hizmet vermiş olan tecrübeli eldiven, kriket hayranlarının çoğunluğu tarafından oyunu anlayışı, Team India için 22 yarda çemberinde birkaç yöndeki katkıları ve gördüğü zeki liderliği nedeniyle çok seviliyor. Takım büyük engelleri kolaylıkla aşar. 

MS Dhoni ve Don Bradman gibi istatistiklerle ‘bitirici’ Manish Pandey davasını yapıyor

“Apne Instagram takipçileri badhane ke liye …” – ‘Tatlım’ MS Dhoni komik bir şekilde karısı Sakshi’yi trol ediyor – İZLE

İZLE: MS Dhoni utanmış görünüyor, kamuoyunda defalarca ona ‘tatlım’ dediği için Sakshi’yi görmezden geliyor

Dhoni’nin uluslararası geleceği bir gizem olmaya devam ediyor. Onun yokluğunda, Virat Kohli liderliğindeki ekip yönetimi, Rishabh Pant’e personel tutma sorumluluklarını verdi. Ancak geri dönüşler yeterince cesaret verici olmadı. Şu anda, KL Rahul hem açıcı olarak hem de güdüklerin arkasında makul bir iş yapıyor. 

Virat Kohli ve MS Dhoninbsp’nin dosya görüntüsü | nbspPhoto Kredi: nbspPTI

2019 Dünya Kupası, 15 yıllık meşhur kariyerinin kesinlikle sonuncusuyken, MS Dhoni’nin centilmen maçına yürek burkan bir veda olması bekleniyordu. Emeklilik göreviyle ilgili spekülasyonlar, Dünya Kupası kampanyası, İngiltere ve Galler’deki gösterişli etkinlik başlamadan önce başlamıştı. Ancak tüm söylentiler ve hiçbir resmi bilgi, emeklilik spekülasyonunu daha da yoğun hale getirdi. Kaptan Virat Kohli’nin bu konuda durup cesur bir adım atmasının, muhtemelen Dhoni’nin efsaneleri ortadan kaldırma stratejisinden bir ipucu almasının zamanı geldiğini düşünüyor musunuz? 

Hindistan’ın geçmişte efsaneleri vardı. Dhoni’nin kaptanlığı altında Hindistan’da çok sayıda vardı – Sourav Ganguly, Sachin Tendulkar, Virender Sehwag, Rahul Dravid ve Gautam Gambhir. Ancak o zamanki Hintli kaptan, onları Hintli kadrosundan yavaşça uzaklaştıracak ve Dünya Kupası göründüğünde yeni yeteneklerle yeniden dolduracak kadar yüzsüzdü. Kohli neden aynı kararı alamıyor? 

Ganguly ve Dravid nasıl düşürüldü

2008’de Avustralya’ya karşı Test serisinde önemli katkılarda bulunmasına rağmen, Ganguly, Dravid ve hatta VVS Laxman, Avustralya ve Sri Lanka’nın yer aldığı ODI üçlü serisinin seçicileri tarafından düşürüldü. Özellikle Ganguly’yi düşürme hareketi, içinde bulunduğu etkileyici form göz önüne alındığında büyük bir sürpriz oldu. Bir önceki ODI takvim yılında, 12 yarım asırla ortalama 44.28 ile 1240 koşu atmıştı. Bu arada, Dravid 2007’de sekiz yarım asırla 37.40 ile 823 ODI koşusu atmıştı.

O zamanlar BCCI sekreteri Niranjan Shah, Ganguly ve Dravid’i görmezden gelmenin ardındaki nedenleri açıklayarak, “Vurgu yetenekleri savunmaktı ve dizi için genç bir saha tarafı istiyorlardı. Bu yüzden yandan birçok genç görüyorsunuz.” 

Hindistan diziyi kazanmıştı ve ülkenin muzaffer 2011 Dünya Kupası kampanyasının temeli atıldı. Suresh Raina ve Gautam Gambhir, bundan sonra Hindistan’ın kadrosunun çekirdeğini oluşturan oyunculardan bazılarıydı.  

Yaşlılar “yavaş” mı? 

2012’deki Commonwealth Bank Serisi’nde Dhoni, Sachin, Sehwag ve Gambhir’de bulunan üç açılış seçeneği arasından bir rotasyon politikası seçmişti. Gençlerin daha fazla şansa sahip olması gerektiği iddiası kaldı. 

“Bir sonraki Dünya Kupası’nı oynadığımızda Avustralya’ya geri dönecek olan oyunculara şans veriyoruz. Oynayan bazılarımızın [geri döneceğine], Sachin [Tendulkar] veya Viru [Virender Sehwag’a dair hiçbir kesinlik yok. ] veya hatta Gautam, hepimiz 30’dan fazla ve burası büyük açık alanlar. Yani bu, gençlere ne kadar zor, ne kadar kolay ya da oynamanın ne kadar farklı olduğu konusunda adil bir poz vermekle ilgili. burada, “Dhoni haklı çıktı. 

Bununla birlikte, Sehwag dönen açıcıların arkasındaki nedenlerden birini öğrendiğinde strateji geri tepti, Dhoni’nin üç oyuncunun da sahada 20 koşuya mal olacağına inandığıydı. “Hayır, bunu bilmiyorduk,” dedi Sehwag. “Ne dediğini ve medyada neler olup bittiğini bilmiyordum. Ama karar verdik, bir toplantı yaptık, herkesle sohbet etti, Gautam ve ben ve Tendulkar ile; gençlere bu kadar gençlere şans tanımak istediğini açıkladı. tüm maçları burada oynayabilir, çünkü bir sonraki Dünya Kupası da burada, böylece Avustralya’daki sahaların nasıl davrandığına dair bir fikir edinirler. “

Gambhir, Dhoni’nin stratejisine şiddetle inmişti

Dizi boyunca, 2018’deki emekli olacağına dair yorumları yapmasına rağmen. “Çok büyük bir şok oldu, sanırım herhangi bir kriket oyuncusu için büyük bir şok olurdu. 2012’de kimseye onların asla olmayacaklarının söylenmediğini duymadım 2015 Dünya Kupası’nın bir parçası. Ben her zaman koşulara devam ederseniz yaşın sadece bir sayı olduğu izlenimine kapıldım “dedi. 

Hindistan, 2012 CB serisi finallerine ulaşamadı. 

Kohli de aynısını yapmalı mı yoksa yapmış mıdır?

Dhoni’nin niyetini çevreleyen sorular, Hindistan’ın Yeni Zelanda dizisi sırasında Ekim 2017’de başlamıştı. Çok azı gençlere yol açmak için düşürülmesi gerektiğini hemen düşünürken, çoğu Kohli ve takım arkadaşları da Dhoni’yi desteklemişti.

2018’de performansı, ODI’lerde kariyer açısından en kötü istatistikleri kaydeden kıdemli oyuncuyla daha da ileri gitmişti – 13 isteka içinde 275 koşu, berbat bir ortalama 25’ti. Grev oranı düşmüştü, iplikçilere karşı mücadele etti ve hatta grevi döndürmeyi zor buldu . O zaman bile Kohli, Dhoni ile eleştirmenleri arasında bir duvar gibi durdu. 

Dhoni, 2019’da güçlü bir şekilde geri döndü ve Ocak ayında Avustralya’da Serinin Adamı ödülünü kazandı. Ortalaması sezon için 90’ın üzerinde kaldı, Dünya Kupası’na gitti ve taraftarlar hayal kırıklığı olmayacağından emin oldular. Ancak Dünya Kupası sırasında vuruşları ve aynı zamanda wicket tutması bir kez daha durdu. 

Artık bir zamanlar olduğu gibi patlayıcı bir vurucu değil. Yarı finalde Yeni Zelanda’ya karşı 50 yaşında bile, Kane Williamson onu, Lockie Ferguson ve Mitchell Santner ile atakta tutmuştu. Vuruşun yanı sıra, eldivenleri de çok fazla becermiş, pek çok yakalama bırakmış ve turnuvada en çok güle güle oynamış. 

Kararın çok önceden alınmış olması gerekirken, yönetim yedek bir bakıcının eğitimine veya tımarına çok az yatırım yaptı. Rishabh Pant, yıkıcı vuruşuna rağmen seçicilerin görüşlerinden uzak dururken, Dinesh Karthik seçilenden daha sık düştü. Artık Kohli ve yönetimin, gazinin resmi görüşmeyi yapmasını beklemek yerine, geleceği hakkında cesur bir çağrı yapma ve süreci kolaylaştırma zamanı. 

MS Dhoni’nin Hindistan’ın daha iyi gelecek için kendini rahatlatmasının zamanı geldi | nbspPhoto Kredisi: nbspAP MS Dhoni’nin 2019 ICC Dünya Kupası’nın ardından emekli olması bekleniyordu Ancak Dhoni, oynamaya devam edip etmeyeceğine veya botlarını asmasına karar vermedi. Bazı eski kriketçiler, Dhoni’nin istifa etmesi için doğru zaman olduğunu öne sürdüler.

Sporda, tek bir oyuncunun varlığından dolayı tüm birimin dengesini kaybetme tehdidinin olduğu zorlu bir durum ortaya çıktığında, meşhur bir deyim vardır. Futbolda, belirli bir oyuncunun takımın etik kurallarına uymadığı veya kariyerinde yeni bir döneme geçmeye istekli olduğu sıklıkla görülür. Ekibin son derece önemli bir üyesi olabilir, ancak yönetim, tüm konu diğer üyelere zarar vermeye başlarsa, zorlu çağrıyı almaya ve yeni birini bulmaya devam edecektir.

Krikette bu tür durumlar ortaya çıkmasa da, iktidardakilerin duygularını geride bırakmaları ve gelecek için kararlar vermeleri gereken durumlar vardır. Geçtiğimiz 15-20 ay, Hintli kriket takımı söz konusu olduğunda, özellikle bu bağlamda daha sık tartışılan bir isim gördü ve bu isim MS Dhoni’den başkası değil.

Hindistan’ın kazandığı ICC kupaları açısından en başarılı kaptanı olan 38 yaşındaki oyuncu – World T20 2007, World Cup 2011 ve Champions Trophy 2013 – aynı zamanda en iyi bitirenlerden ve kalecilerden biri olarak ününü de tesis ediyor. oyun. Bununla birlikte, son birkaç yılda, biçimdeki tutarsızlığı ve kaybedilen durumları kazanan durumlara dönüştürememesi, eleştirilerin yoğun ve ağır geldiğini gördü.

MS Dhoni artık olduğu gibi bitirici değil

Hindistan takımının 2019 ICC Dünya Kupası’nı kazanması için bir sonraki büyük hedefle Dhoni, kaptan Virat Kohli ve antrenör Ravi Shastri’nin desteğini aldı ve tepkiler her zaman dışarıdan karışıktı. 

2019’un başlangıcı, Dhoni’nin bir kez daha mutlak en iyi şekilde oynadığını, arka arkaya ellili sayı attığını ve oyunları şık bir şekilde bitirdiğini gördü. Taraftarların ve uzmanların umutları birkaç kat arttı ama İngiltere’deki Dünya Kupası Galler, tamamen farklı bir top oyunu olduğunu kanıtladı.

MS Dhoni acil emekliliği mi planlıyor? MSD’nin uzun süredir arkadaşı büyük bir güncelleme ile geliyor

BCCI eski sekreteri, ‘MS Dhoni, emekliliğine karar verecek kadar olgunlaştı’

Damat gençler! Gautam Gambhir, MS Dhoni’nin yerine geçebilecek 3 oyuncu belirledi

Aslında bazı rakamlar dikkate alınırsa, Dhoni kendini şarj etmeden ve sınırları aşmadan önce bol miktarda teslimat tüketmeye başlamıştır. 2017’den beri 41-50 yaş üstü oyuncularda ortalama% 34.64 nokta top oynuyor. Ölüm aşımlarındaki sınır yüzdesi de 48.23’tür. 2018’deki kovalamacalara gelince ortalaması ve grev oranı sırasıyla 25 ve 64.43’tür. 

2019’da sayıları artmasına rağmen, Dünya Kupası’ndaki performans aynı 2018 benzeri sorunu yansıtıyordu.