Son çabamızda, geniş açılımlarımızı yapmadığımızda başımızı eğdik ” dedi.

Son çabamızda, geniş açılımlarımızı yapmadığımızda başımızı eğdik ” dedi.

Olağanüstü bir oyuncuydu.

Final skorbord, Sergio Llull’un son aşamada geri dönme girişimlerine defalarca yanıt veren Bask ekibinin cesaretini de ödüllendirdi ve yerel halkın ilk çeyreğin sonundan itibaren her zaman skor tahtasına hakim olduğu bir çatışmaya dönüştü.

Siyahlar arasında neredeyse herkes göze çarpıyordu, ama özellikle Alex Bouteille (22 sayı, 6 ribaund ve 24’lük bir PIR), Ondrej Balvin, TC’deki 2/10 (16 ribaund, 3 blok ve 16) ve küçücük Jaylon Brown’a rağmen. (21), beyazlara en çok cevap veren kişi ve Ben Lammers (10, 7 ve 11).

Llull, en iyi beyaz

Kayıplarla boğuşan Madrid’in en iyisi Llull’dı (24 ve 19), 2/11 üçlüsüne ve normal sürenin sonundaki hatasına rağmen. Walter ‘Edy’ Tavares (5, 13, 4 ve 24), hala ergen Usman Garuba (9, 10 ve 17) ve Jaycee Carroll (20 ve 18) de iyi bir maç tamamladı.

Bu zafer, Beyazlar’ın yenilmez lig takımını bitirmenin yanı sıra, ACB’ye döndükleri yıl özel Miribilla taraftarlarını heyecanlandırmaya devam eden yerel halk için arka arkaya iki yenilgiyi durdurdu.

Carroll, Beyazlar’a Taylor ve Llull tarafından beslenen ve sekiz dakika süren (0-5, 6-11, 10-16) bir avantaj sağlayan arka arkaya yedi sayı ile Madrid’e başladı. Tavares’in (2.22) Balvin’e (2.17) gözdağı o ilk dakikalarda belirleyici oldu.

Sergio Llull, gün geçmesine rağmen arabayı çekti | EFE

Ancak ikinci yerel biriminin, pratik olarak geçen yıl LEB Gold’a yükselen takımın sahneye girişi, bir dakika içinde skor tabelasını 8-0 (18-16) çevirdi ve Brown üç kez korna ile devam etti. ilk on dakika (23-21) sona erdi.

Brown, ilk çeyrekte başlayan resitaline devam etti ve Lammers ve Bouteille’in yardımlarıyla ‘siyahlı adamlar’ı önce yedi puan önde (30-23) ve sonra dokuza (34-25) ulaştırdı.

Yerel alan

Çok sağlam ve çalışkan bir Garuba kısaltılmış mesafeler (37-32) ve Madrid, Rouselle gol atmadan önce iki sayı (39-37) içinde, 41-37’lik pistte beş yerel ‘kısa’ ile ikinci yarıya yol açtı.

Bilbao Basket, Taylor’un 26. dakikada iki teknikle diskalifiye edildiğini gören beyazlıların yoğunluğuna rağmen soyunma odalarından nabzın geri gelmesini sağladı.

Bu tekniklerin serbest atışları ve Bouteille’in iyi dakikaları, Tavares-Garuba ve Balvin-Lammers çiftleri arasındaki boyadaki güçlü düello sırasında yerliler için mesafeleri uzattı.

Bilbao fazla mesaide hüküm sürüyor

Son çeyreğe, Carroll’un hızlı bir şekilde üçlü ve üç serbest atışla kazandığı 60-54 ile ulaşıldı. Ancak başka bir küçük çocuk, Brown, takıp-al dinamiğinde takımını önde (65-60) tutmak için aynı hızla tepki verdi.

Bu durumda, 77-77 nizam süresinin bitiminden sonra uzatma süresine ulaşıldı ve Madrid, skor tahtasında hiç öne geçmeden bile oyunu kazanmak için iki atış yaptı.

Real Madridli doktorun tacizine Barcelona açıklaması

Mirotik: "Barça’daki zamanım bittiğinde kimin güldüğünü göreceğiz"

Ancak ne Llull ne de Thompkins bu sezon ilk çıkışlarında sahaya çıkamadı ve ‘siyah giyen adamlar’ 82-81 kazandı.

Barça Teknik Direktörü Svetislav Pesic, Anadolu Efes İstanbul karşısında ribauntu kapatamadığı ya da hücum ribaundunda agresif olamadığı için kaybettiğini söyleyerek, Türkleri neredeyse tüm maça hakim olduğu ve Barça’nın aldığı + 7’den topladığı için tebrik etti. oyunun son çeyreğinde.

09:10 tarihinde 01/11/2020 CET

S.C.

"Şansımız vardı ama oyunu neredeyse 40 dakika kontrol ettiler. İlk yarıda Delaney’in 3 sayılık atışları ile oyunun ritmine yeniden girdik ve ikinci yarıda Kuric’in 3 sayılık atışlarıyla tekrar karşılaştık. Daha goldbets.top fazla üçlü olmadığı için kaybetmedik, ancak ikinci atak yaşamadığımız için, ribaund olmadığımız için ya da yeterli olmadığımız için", bir basın toplantısında ağıt yaktı.

Pesic, basketbolun "basit" ve bu üçlüler yeterli değil. "Savunma ribaundunu kontrol etmelisiniz ve ribauntta yeterince agresif davranmadık ve bundan hoşlanmıyorum. Seçeneğimiz olmasına rağmen Efes gibi harika bir takıma karşı böyle bir maçı kazanmak mümkün değil. Son çabamızda, geniş atışlarımızı kaçırdığımızda, başımızı aşağı indirdik."yorum yaptı.

"Madrid’i yener gibi yine kazanacağımızı düşünen bir zihniyetimiz vardı. Ancak bu seviyedeki oyunu tekrarlamak çok zor. Madrid karşısında yüksek seviyede oynadık ya da Madrid oynamadı, bilmiyorum. Benim için bu oyunun tüm kötü yanları yoktu, savunmada ve hücumda iyi oynadığımız anlar oldu. Ancak oyuna karar verildiğinde, tüm şutları alamasanız bile, hücum ribaundlarında topu tekrar yakalamak için daha fazla saldırganlığa ihtiyacınız var.", iddia etti.

Bu anlamda hücum ribauntu yüklenmeden hücumun bitmediğini yineledi. "Saldırmayı denemelisiniz ve kural gereği, savunma ribaunduyla sona erdiği gibi, hücum ribaunduyla biter. Hücum ribauntu için savaşabiliriz ama bu gece çeşitli nedenlerle yakalayamadık", o bitirdi.

Valencia Basket, Fenerbahçe sahasında on üç sayı kaybeden, sondan onda dördünü kazanan ve uzatmalarda kaybettiği ve Bojan’ın kendisine Dubljevic ve Alberto’yu desteklediği çılgın bir oyunda Fenerbahçe sahasında galibiyetle bu Cuma günü Euroleague’de yedinci zaferini ekledi Abalde, son saniyelerde Aaron Doornekamp ve Jordan Loyd kilit rol oynamasına rağmen.

27.12.2019

22: 32’de CET

EFE

VERİ SAYFASI

EUROLEAGUE

FEN

98-100

VAL

FENERBAHÇE, 98

(24 + 24 + 22 + 14 + 14): De Colo (31), Sloukas (10), Kalinic (2), Datome (20), Williams (20) – beş başlangıç ​​- Westermann, Mahmutoğlu, Muhammed (14) ve Duverioğlu (1).

VALENCIA SEPETİ, 100

(22 + 18 + 19 + 25 + 16): Van Rossom (5), Loyd (14), Doornekamp (8), Labeyrie (2), Dubljevic (30) – beş başlangıç ​​- Colom (3), Marinkovic, Ndour ( 4), Abalde (8), Tobey (12), Sastre ve Motum (14).

HAKEMLER

Luigi Lamonica (İtalya), Elias Koromilas (Yunanistan) ve Saulius Racys (Litvanya). Beş kişisel faulle elendi: Her ikisi de Fenerbahçe’den Kalinic (36:32) ve Sloukas (44:44).

OLAYLAR

Euroleague’in 16. turuna denk gelen maç, İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 8.211 seyirci önünde oynandı.

Başlangıçta Fenerbahçe’nin dış atıştaki başarısızlıkları, Valencia’ya Dubljevic’in komutasını alma fırsatı verdi. Türklerde sadece Datome dışarıdan vurdu, ancak üçlüleri kazayı tersine çevirmek için yeterliydi. Valencia’nın üç sayı çizgisinden uyanması, ilk başta kancadan çıkmamasını sağladı.

Ancak rotasyon Jaume Ponsarnau’nun ekibini enerjisinin bir parçası olmadan ve her şeyden önce net fikirlerden yoksun bıraktı, bu da yerel halkın küçük bir boşluk açmasına izin verdi ve Katalan koçunu kazanın kırılmasını önlemek için Van Rossom’u kurtarmaya zorladı.

Belçikalı Valencia’ya döndü ve moladan bir buçuk dakika önce ikinci faulü onu yedek kulübesine göndermesine rağmen, Dubljevic’in ardından Motum’un üçlü ve bir çift hücum ribaundu, moladan önce skoru biraz daralttı (48- 40, m.20).

Obradovic’in Fenerbahçe bu sezon yolunu bulamıyor | EFE

‘Taronja’ ekibi, başlangıçta Loyd’un birkaç hatasını ödeyerek ve dezavantajlarını azaltmaya başlayana kadar neredeyse beş dakika bekleyerek biraz kafası karışmış bir şekilde geri döndü. 

ABD muhafızının ısrarı ve yine Dubljeviç’in sağlamlığı, İspanyol ekibinin altı puan içinde kalmasına izin verdi, ancak Tobey ve diğerlerinin yanı sıra kendi konsantrasyon başarısızlıkları bedelini aldı ve dördüncü (70-59, m.30) kaybetti. .

Abalde’nin ciddiyeti Valencia’yı kurtardı, Obradovic’in daha az yaygın olana ve Colom’un üçlüsüne teslim olmaya çalışması ve Motum’un basketiyle skoru maksimuma indirdi (72-70, m.34).

Fenerbahçe’nin şüpheleri vardı ve sonunda Valensiya’yı ilk çeyrekten öne geçiren Van Rossom’un üçlüsü oldu (77-79, m. 37).

İspanyol takımı daha iyi görününce, açık ara en iyi oyuncuları olan Dubljevic, onu yedek kulübesine götüren burnuna Sloukas’tan bir darbe aldı ve misafir güvenini kazandı. 

Datome’nin yeni üçlüsü Fenerbahçe’ye hava verdi ama Van Rossom ile Abalde arasında Valencia’yı desteklediler. Sondan bir önceki top hakimiyetinde Galiçyaca’nın basketiyle yaptığı bir toparlanma ona zaferi veriyor gibiydi. Ancak De Colo, son eylemde korkunç ziyaretçi savunmasından yararlandı ve yalnızca onda dördü kalmasına rağmen, fazladan zamana zorladı (84-84, m.40).

Mike Tobey ‘taronja’ zafere 14 puan katkıda bulundu | EFE

Fransız oyuncu uzatmada ekibine inisiyatif verdi ancak Valencia sakin kaldı. Sloukas’tan Loyd’un sportmenlik dışı bir çalması onu sona yaklaştırdı ve De Colo serbest atış çizgisinden Türkler için kazanıyor gibi görünürken, Abalde ve Doornekamp, ​​Valencia’yı tekrar galibiyet pozisyonuna getirdi.

Valencia, Armani Milan için bir ‘antidepresan’ görevi görüyor

Van Rossom geri döner ve Valencia’yı Kaunas’ta büyük bir zafere götürür

Sonunda Loyd’un ‘iki artı bir’, Fenerbahçe’nin son pozisyonunun artık değişmediği (98-100) ve Jaume Ponsarnau’nun adamlarının rüya görmesine izin veren bir galibiyetle kapattı.

Barça’nın güçlü forveti Víctor Claver, bu Perşembe Euroleague’de Barça rakibi Baskonia’nın "Ekstra motivasyonla çıkacağına eminim" Antrenör değişikliğinden sonra, Dusko Ivanovic ilk kez kıtadaki en yüksek müsabakada yerel antrenör olarak yedek kulübesinde oturacak.

01/01/2020 18:50 CET