Sondaże oceniają liberalnego premiera Trudeau i jego konserwatywnego rywala Scheera na równi.

Sondaże oceniają liberalnego premiera Trudeau i jego konserwatywnego rywala Scheera na równi.

Od odwiertów na Morzu Północnym po systemy fotowoltaiczne na dachach klientów prywatnych – coraz mniej międzynarodowych firm energetycznych oferuje tak szeroki asortyment. Czysty „biznes jak zwykle” jako dostawca z pełnym zakresem usług oznacza powolne przetwarzanie. Ale mało kto chce „starej energii” od Uniper? „Nasza działalność polega na bezpieczeństwie dostaw”, mówi szef Uniper Klaus Schäfer. Jest przekonany, że duże elektrownie gazowe i węglowe będą potrzebne przez dziesięciolecia, aby zrekompensować wahania dostaw energii elektrycznej ze słońca i wiatru.

Widziane w ten sposób kominy będą dymić przez długi czas. Prawdą jest, że elektrownie zarabiały coraz mniej ze względu na spadek cen energii elektrycznej w handlu hurtowym w ostatnich latach – wiele trzeba było wyłączać. Jednak Teyssen uważa, że ​​cena rynkowa energii elektrycznej jest najniższym punktem w branży.

Nawet jeśli ceny surowców ponownie wzrosną, Uniper powinien na tym skorzystać. Zarząd stawia również na program oszczędnościowy z redukcją zatrudnienia. Czy polityka pomoże? Krytycy opisują Unipera jako zakład na decyzje polityczne w przyszłości. Kierownictwo liczy na to, że politycy w Niemczech wreszcie zaczną płacić nie tylko za produkcję elektrowni, ale także za pracę w trybie czuwania. Część branży ma nadzieję, że po wyborach powszechnych w 2017 r. Ten tak zwany rynek mocy może przejść pod zarząd nowego rządu federalnego.

Dla nich byłoby to wyzwoleniem. Takie rynki istnieją już w innych krajach europejskich. Na przykład w Anglii wkrótce rozpocznie się nowy przetarg na rezerwy. Jak przebiegła oferta publiczna? „Biorąc pod uwagę fakt, że Uniper został opisany przez paskudne języki jako ostatnia rampa lub„ E-Off ”, debiut giełdowy zakończył się sukcesem” – powiedział analityk Robert Halver z Baader Bank.

Pierwsza stawka wynosiła 10,015 euro. Jednak dzięki temu Uniper osiągnął skromną wartość rynkową wynoszącą zaledwie około 3,6 miliarda euro. W księgach Eon ostatnia liczba wynosiła 12 miliardów.

Jednak niektórzy inwestorzy zaczęli korzystać z niskiej ceny na początku rynku. Czasem akcje rosły do ​​prawie 11 euro Co było specjalnego w IPO? Nie był to klasyczny debiut giełdowy, w którym akcje są emitowane nowym inwestorom. Raczej w weekend akcjonariusze Eon automatycznie otrzymywali jedną akcję Unipera za każde 10 akcji Eon w ich składzie – czyli praktycznie za darmo. Następnie możesz zacząć handlować tymi papierami od poniedziałku.

Eon sprzeda swoim akcjonariuszom 53,35 proc. Unipera, resztę na razie zachowa Grupa, a kto jest zainteresowany akcjami Unipera, Uniper nie będzie spółką wzrostową. W praktyce inwestycje powinny wpływać jedynie na utrzymanie istniejących obiektów. Raczej chcesz zdobywać punkty dzięki hojnej polityce dywidend.

Decydującym czynnikiem powinny być przepływy pieniężne – innymi słowy, ile grupa faktycznie zarabia każdego roku. Co najmniej 75 procent z tego powinno trafić do akcjonariuszy. Analitycy chwalą to jako wyjątkowy punkt sprzedaży Unipera. W pierwszym roku jest obietnica dystrybucji 200 mln euro, czyli 55 centów na akcję. Około pięć procent ceny wejścia to atrakcyjny zwrot w czasach niskich stóp procentowych Co to oznacza dla Eon? Akcje Eon były w poniedziałek największym przegranym na Dax z dwucyfrową stratą.

Nie było to niespodzianką, w końcu część Uniper nie należy już do grupy. Już sam proces spin-off był dla Eona niezwykle bolesny. Od końca 2014 r. Amortyzacja wyniosła łącznie około 17 mld euro.

Ponieważ cena giełdowa Unipera jest teraz znacznie niższa od poprzedniej wartości księgowej, Eon prawdopodobnie nie będzie w stanie uniknąć dalszych miliardowych odpisów w tym roku. „Nowy” Eon ma nadzieję, że po około dwóch latach konsolidacji będzie mógł odejść od energetyki konwencjonalnej. Źródło: ntv.de, Erik Nebel (dpa-AFX) i Rolf Schraa (dpa) „Nadchodzący rok powinien być również ekscytujący dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej (Zdjęcie: dpa) Rok 2016 był dla firm energetycznych niesamowity. Po radykalnych remontach w Eon i RWE ma teraz nastąpić „zielona” przyszłość z zieloną energią elektryczną i nowymi usługami. Ale czy przedsiębiorstwa energetyczne naprawdę mogą otrząsnąć się ze swojego dziedzictwa? Wynik jest nadal niepewny: giganci energetyczni Eon i RWE zainicjowali pilnie potrzebny zwrot, upubliczniając.

Czy przedsiębiorstwom użyteczności publicznej naprawdę uda się uwolnić z pomocą swoich niezależnych eko-działów – czy też stopniowe odchodzenie od węgla i energii atomowej nastąpi o wiele za późno? Rok 2017 powinien pozostać równie ekscytujący dla konsumentów i branży. Strategia ratunkowa: oddzielenie zielonej energii elektrycznej, sieci i usług „Nowy” Eon z zieloną energią elektryczną, biznesem sieciowym i sprzedażą nadal nosi nazwę Eon – stary portfel z konwencjonalnymi elektrowniami i biznesem gazowym został zlecony grupie Uniper, która jest obecnie notowana na giełdzie.https://yourpillstore.com/pl/yoslimin/ Eon skupia się na rozwijających się nowych energiach, jednocześnie usprawniając. „Naszym celem jest długoterminowe zabezpieczenie przyszłości, pomimo dalszych fundamentalnych zmian” – powiedział w listopadzie prezes Johannes Teyssen. Rywal RWE postąpił podobnie, choć dokładnie na odwrót: firma z Essen zabrała na giełdę świeże pieniądze za swój organiczny oddział Innogy, podczas gdy „stare” RWE zarządzało konwencjonalnymi systemami. Na początku Innogy w październiku dyrektor generalny Peter Terium wyraził przekonanie: „To jest wspaniały, wspaniały dzień”. 2.

Utrzymujący się problem: węgiel i gaz nie zarabiają wystarczająco dużo pieniędzy. Do sieci napływa duża podaż zielonej energii, dlatego różnica między faktycznie niskimi cenami hurtowymi a taryfami gwarantowanymi dla producentów energii alternatywnej ma tendencję do powiększania się. Poziom cen na giełdach energii elektrycznej ma decydujące znaczenie zwłaszcza przy sprzedaży energii elektrycznej wytwarzanej konwencjonalnie. „Nowe” przedsiębiorstwa związane z zieloną energią radzą sobie znacznie lepiej. Uniper będący spin-offem Eonu, po pierwszych trzech kwartałach 2016 r. Odnotował głębokie straty z wynikiem minus 4,2 mld euro.

Nie spodziewano się inaczej tak szybko po zerwaniu. Zysk operacyjny wzrósł do około 1,8 mld euro – ale głównie ze względu na szczególny efekt nowo wynegocjowanych kontraktów na dostawy z rosyjskim gigantem gazowym Gazpromem. W RWE wynik operacyjny spadł po dziewięciu miesiącach o prawie dziewięć procent do 2,6 miliarda euro.

Konsument na razie musi więcej płacić Klienci prywatni prawie nie zauważają spadku cen na giełdach energii elektrycznej – wręcz przeciwnie: Rosnące koszty rozbudowy sieci i energii odnawialnej zostaną w 2017 roku w znacznym stopniu przeniesione na opłaty sieciowe i dopłatę za zieloną energię elektryczną . Około trzech czwartych ceny detalicznej wynika z takich ceł i podatków. W przyszłym roku dopłata za zieloną energię wzrośnie z 6,35 do 6,88 centów za kilowatogodzinę. Podobnie jest z opłatami sieciowymi. Na przykład Tennet, operator odpowiedzialny za północne Niemcy i Bawarię, zapowiedział 80-procentowy wzrost.

Rezultat: Po roku 2016, w którym prawie nie nastąpiły wzrosty, cena energii elektrycznej w 2017 roku prawdopodobnie ponownie wyraźnie wzrośnie. Było to wynikiem porównań między portalami Check24 i Verivox. Według zaktualizowanych danych Check24 jedenaście milionów gospodarstw domowych musi zapłacić więcej, ponieważ 334 dostawców podstawowych planuje podwyżki średnio o 3,5 procent. Zgodnie z tym 21 dostawców podstawowych również zgłosiło średnio 2,1 procent obniżki cen.

Polityka próbuje pomóc W 2016 r. Ustawa o odnawialnych źródłach energii (EEG) została ponownie znowelizowana. Zamiast ogólnej dotacji na ekspansję zielonej energii elektrycznej z gwarantowanymi cenami dla producentów, dotacja jest obecnie ograniczona na różnych poziomach w zależności od źródła energii. Celem jest opanowanie wzrostu kosztów i przegrzania przy dodawaniu energii wiatrowej, słonecznej i biogazowni. W przyszłości zamiast „zasady konewki” będą przetargi.

Z reguły plantator, który żąda najmniejszych dotacji państwowych, powinien otrzymać kontrakt. Ilość zielonej energii elektrycznej powinna być również lepiej kontrolowana między nadprodukcją w okresach szczytu a niewystarczającą podażą, gdy nie ma wiatru ani zachmurzonego nieba. Ponieważ tak długo, jak sieci nie są dostatecznie rozwinięte, udział eko-przewoźników jest zmienny – co wiąże się z ryzykiem dla bezpieczeństwa dostaw. Przyspieszone przetwarzanie energii jądrowej w Niemczech – forsowane przez rząd po szoku w Fukushimie w 2011 roku – pozostaje gorącym tematem.

Ponieważ korporacje chciały dłuższych terminów, dokonywały również inwestycji, które są zbędne z dzisiejszej perspektywy. Eon, RWE i Vattenfall domagały się odszkodowania za wywłaszczenie. Na początku grudnia Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł nieoczekiwanie: w zasadzie gigantom energetycznym przysługuje przynajmniej część prawa do odszkodowania z tytułu nakazanego przez państwo wyjścia.

Do lata 2018 r. Ustawodawca powinien wyjaśnić, jak może wyglądać odszkodowanie. Podatnik, który ma ponieść trudne do przewidzenia ryzyko związane z kosztami składowania odpadów radioaktywnych, prawdopodobnie zostanie poproszony o zapłatę. : picture alliance / Bernd Thissen) Pomimo wszelkich spekulacji: Johannes Teyssen pozostanie CEO Eon nawet po fuzji z Innogy.

Teyssen ma kontrakt z zakładem energetycznym do końca 2021 roku, a szef Eon, Johannes Teyssen, będzie nadal przewodził nowej grupie po fuzji z Innogy. „Johannes Teyssen jest i pozostanie szefem Eon i poprowadzi wspólną firmę do sukcesu”, powiedział przewodniczący rady nadzorczej Karl-Ludwig Kley w rozmowie z „Handelsblatt”: „Jest jeszcze wiele do zrobienia dla niego O wiele ważniejsze jest, abyś doprowadził ją do sukcesu. ”Wyjaśnienie jest jednoznaczne, ale nie jest też oczywiste.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Eon i Innogy wielokrotnie spekulowali, że Teyssen może wycofać się po sfinalizowaniu transakcji, aby rozpocząć nowy doskonały początek. ”Znam Johannesa Teyssena wystarczająco dobrze i będzie intensywny i ciężki aż do ostatniego dnia w pracy pracy – powiedział Kley. Kley jest przekonany, że ten ostatni dzień roboczy nastąpi dopiero pod koniec 2021 roku. W harmonogramie nie ma nic do zmiany. Oprócz najwyższej kadry, Kley rozważa, jak powinno wyglądać przyszłe kierownictwo i jak menedżerowie Innogy mogą być zaangażowani: „Najpierw muszę pomyśleć o przyszłej strukturze zarządu – a potem zastanów się, kto jest najlepszy do tego celu ”- mówi Kley. „Oczywiście, że jestem już zaangażowany w ten proces”. Gdy Eon ma już wszystkie pozwolenia, musi być gotowy. Źródło: ntv.de, wne / DJ “Wiadomości i informacje w skrócie. Zbiór artykułów n-tv.de na temat Justina Trudeau Konserwatyści prowadzą kampanię przeciwko Trudeau.

Ale kanadyjski premier zapewnia również wystarczającą liczbę punktów ataku dla swoich przeciwników. Niemniej jednak, według wstępnych prognoz, jego liberałowie ponownie wydają się być najsilniejszą siłą w parlamencie. Złamane obietnice i skandal rasistowski: premier Kanady Trudeau był kiedyś uważany za polityczną supergwiazdę, na krótko przed wyborami parlamentarnymi jest wielokrotnie krytykowany.

Ale nawet jego konserwatywny rywal nie jest ulubieńcem obywatela. Zbliża się otrzeźwiający, bezpośredni wyścig. 21

Październik zostaje wybrany w Kanadzie. Sondaże oceniają liberalnego premiera Trudeau i jego konserwatywnego rywala Scheera na równi. Dlatego liczy się każdy wygląd kampanii. Trudeau to wie – grozi mu czy nie.

Podwójne obywatelstwo nie jest rzadkością w Kanadzie. W nadchodzących wyborach może to jednak stać się problemem dla czołowego kandydata konserwatystów – bo Andrew Scheer dawno nie podawał tego do publicznej wiadomości. Niekorzystne, ponieważ jego własna partia do tej pory postrzegała to jako wadę konkurencji. Również w Ameryce Północnej Greta Thunberg swoim zmartwieniem wyprowadza na ulice coraz więcej ludzi. W Montrealu w Kanadzie 500 000 ludzi demonstruje na rzecz lepszej polityki klimatycznej.

Premier Trudeau zarzuca Szwedowi zaniedbania. Tuż przed wyborami w Kanadzie stare zdjęcie wywiera presję na premiera Trudeau. Na zdjęciu polityk przebrany za Araba o ciemnej twarzy. Reakcja szefa rządu nie potrwa długo. Zwykle politycy w stolicy Kanady są całkiem normalni bez ochrony osobistej.

Minister środowiska McKenna jest tak wroga na ulicy, że nie może już opuścić drzwi bez eskorty. W obecnej kampanii wyborczej polityka klimatyczna jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów. Skandal łapówkarski wokół firmy budowlanej SNC-Lavalin wywołuje dalsze zamieszanie w Kanadzie. Komisja etyki doszła do wniosku, że premier Trudeau miał wpływ na dochodzenie w tej sprawie. W środku kampanii wyborczej wiadomość ta jest wyjątkowo niewygodna dla szefa rządu.

Stany Zjednoczone do tej pory powstrzymywały masowe protesty w chińskim specjalnym regionie administracyjnym Hongkong. Waszyngton wysyła teraz słowa ostrzeżenia do stron konfliktu. Głos zabrał również premier Kanady Trudeau. Stosunki gospodarcze powodują trwający spór między sąsiadami USA i Kanadą. W Białym Domu zbliżają się szefowie rządów Trudeau i Trump.

Oprócz wspólnej umowy o wolnym handlu z Meksykiem, USMCA, chcą rozwinąć bardziej dalekosiężną współpracę. “Najpierw RWE – teraz Eon: Niemieccy giganci energetyczni wrócili do rentowności. Odczuwają to również akcjonariusze. Jak sam przyznaje, Eon ma ciężar w zeszłym roku Po RWE w ubiegłym roku odzyskał również rentowność Eon – nadwyżka akcjonariusza wyniosła 4,2 mld euro, jak podała grupa Dax. Amortyzacja – nadal minus prawie 16 miliardów euro do rezerwacji.

Grupa była w stanie „zostawić brzemię przeszłości za sobą szybciej niż oczekiwano” – powiedział prezes Johannes Teyssen. „Wynik był na górnym końcu naszych oczekiwań, zadłużenie spadło znacznie i silniej niż oczekiwano, a bilans został znacznie wzmocniony.” W międzyczasie sprzedaż spadła nieznacznie do 38 mld euro. Skorygowany zysk operacyjny (EBIT) również spadł nieznacznie do 3,1 mld euro. Góra zadłużenia zmniejszyła się w ciągu roku z 26,3 miliardów euro netto do 19,2 miliardów euro W bieżącym roku Eon dąży do uzyskania skorygowanego EBIT w wysokości od 2,8 do 3,0 miliardów euro, mniej niż w roku ubiegłym.

Skorygowana nadwyżka powinna wynieść od 1,3 do 1,5 mld euro.